Newsletter Unia Europejska Logo Unii Europejskiej

Polityka jakości


Autentyczność

Dobrze zorganizowana Firma, chcąca istnieć i odnosić sukcesy na rynku musi być konkurencyjna i mieć jasno wytyczone cele strategiczne: bezpieczeństwo, autentyczność oraz jakość wyrobów.

Świadomi tych celów dbamy, aby produkowane przez Nas wyroby piekarniczo - cukiernicze charakteryzowały się odpowiednią świeżością i najwyższą wartością odżywczą, spełniały wymagania Klienta i jednocześnie oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego żywności.

Współpracujemy z dostawcami surowców i opakowań, którzy potwierdzają staranność wyselekcjonowania, bezpieczeństwo i autentyczność dostarczanych do Naszej Firmy surowców i materiałów opakowaniowych. Rzetelność dostawców jest stale przez Nas monitorowana i kontrolowana.

Procesy technologiczne są realizowane w oparciu o system HACCP oraz stale monitorowane standardy jakościowe IFS i BRC.

Pracownicy Piekarni znają i utożsamiają się z tą Polityką Jakości oraz świadomie podejmują i realizują wszelkie działania gwarantujące zapewnienie odpowiedniej jakości wykonania i osiągnięcia bezpieczeństwa zdrowotnego produkowanych przez Nas wyrobów.

Wszyscy pracownicy biorą udział w systematycznych szkoleniach wewnętrznych i stale podnoszą swoje kwalifikacje. Wnikliwe kontrole wewnętrzne wspomagane współpracą z akredytowanymi laboratoriami zewnętrznymi, pozwalają Nam stworzyć bezpieczne środowisko wytwarzania produktu zarówno pod kątem mikrobiologicznym i fizykochemicznym, jak również pod kątem bezpieczeństwa alergennego.

Skuteczność naszych działań i starań zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa weryfikujemy w systematycznych audytach zewnętrznych i wewnętrznych oraz inspekcjach.

W swojej Polityce Jakości zauważamy również jak wielkie znaczenie ma Nasza powinność wobec otaczającego społeczeństwa i środowiska naturalnego. Zobowiązania wobec otoczenia traktujemy poważnie, jak misję wobec każdego Klienta smakującego Nasze produkty. Ciągłe doskonalenie pogłębiania świadomości wszystkich pracowników pozwalają Nam budować zaufanie Klientów krajowych jak i zagranicznych oraz rozszerzać zainteresowanie Naszymi produktami na nowe rynki sprzedaży.

Jakość życia


Zdrowe produkty

Żywność którą spożywamy oraz jej jakość przekształca się bezpośrednio na nasze chwilowe i długoterminowe samopoczucie, a także efekty zdrowotne. Prawidłowy dobór diety pod kątem jakościowym i ilościowym wspomaga nas czynnie w realizacji pasji życiowych - daje więcej energii do tego, na co każdy poświęca swój czas. 

Działamy, myślimy, oddychamy, ruszamy się na różne sposoby - nasza krew krąży cały czas. Do działania potrzebna jest najlepsza i najczystsza energia. Dostarczają nam jej węglowodany zawarte w produktach piekarniczych. Należy pamiętać jednak, że im więcej mąk z pełnego ziarna w produkcie, tym lepiej ta energia działa na człowieka.

Im więcej mąk z pełnego przemiału, tym indeks glikemiczny produktu jest mniejszy. Tego szukajmy! 

Produkty do których stosujemy mąki pełnoziarniste zwykle posiadają oświadczenia żywieniowe: wysoka zawrtość błonnika i żródło białka. 
A ponieważ całe ziarno trafia do produktu, zawierają również mikroelementy. 

Zapewnij sobie odpowiednią zawrtość białka, która pozwoli na dopływ świeżej energi oraz odbudowę i wzrost tkanki mięśniowej. 

Zapewnij sobie większą przyswajalność mikroelementów zawartych w mąkach pełnoziarnistych konsumując pieczywo na zakwasie.

Fermentacja mlekowa zachodząca w kwasie piekarniczym unieszkodliwia zawarty w mące kwas fitynowy, który w produktach mącznych nieukwaszonych wiąże się w przewodzie pokarmowym z żelazem, cynkiem, wapniem i magnezem - tak powstają nierozpuszczalne sole niedosępne
dla organizmu.

Zapewnij sobie NNKT - tłuszcz, biłako, mikroelementy z nieprzetworzonych ziaren chia, siemienia lnianego, sezamu, dyni oraz słonecznika, które posiadają niski wskaźnik glikemiczny.

Aby osiągnąć JAKOŚĆ ŻYCIA do której dążysz - nie zapomnij o dobrym żródle energii. Kierunek jest jeden - więcej mąk z pełnego przemiału, więcej zakwasu i więcej nasion oleistych.

Zapewnij sobie lepszą JAKOŚĆ ŻYCIA.