Wegańskie pieczywo. Czy w ofercie Galicia znajdziecie pieczywo dla wegan?


Wegańskie pieczywo. Czy w ofercie Galicia znajdziecie pieczywo dla wegan?

Czego nie powinno mieć w składzie pieczywo dla wegan? Sprawdźcie nasze wegańskie propozycje!

Wiele osób, zaczynających dopiero swoją przygodę z weganizmem, stąpa nieco po omacku, nie do końca wiedząc, co mogą jeść, a czego jeść nie mogą. Jeśli trafiliście na ten artykuł to prawdopodobnie zaczynacie właśnie swoją przygodę z dietą roślinną i zastanawiacie się, czy wegańskie pieczywo istnieje. Jakie pieczywo dla wegan będzie odpowiednie i czy w ofercie naszej marki znajdziecie coś dla siebie? Śpieszymy z odpowiedziami na te pytania, choć w sekrecie zdradzimy Wam już teraz, że weganie z pewnością znajdą coś dla siebie w ofercie marki Galicia.

Pieczywo dla wegan, czyli o tym czy chleb jest wegański?

To zależy. Zwykle przyjmuje się, że im prostszy skład chleba i innego pieczywa, tym większe prawdopodobieństwo, że nie ma ono w sobie składników odzwierzęcych. W podstawowej wersji do wypieku pieczywa wykorzystuje się: mąkę, wodę, sól oraz drożdże. Zdarza się jednak, że producenci – by zróżnicować smaki – dodają do wypieku składniki zwierzęce, tzn. masło, miód, jajka, nabiał. Te dodatki sprawiają, że pieczywo przestaje być wegańskie. Jeśli kupując chleb, bułki bądź pieczywo chrupkie macie wątpliwości co do jego wegańskiego składu, zapoznajcie się z etykietą z tyłu opakowania bądź zapytajcie sprzedawcę o dokładny skład kupowanego przez Was chleba. Oczywiście, no początku Waszej wegańskiej drogi mogą zdarzać się Wam potknięcia, jednak – bez obaw! Każdy kiedyś zaczynał. Jeżeli omyłkowo zjecie chleb, który ma w swoim składzie śladowe ilości jajek – nie przejmujcie się, następnym razem będzie lepiej!

wegańskie pieczywo galicia wegańskie pieczywo galicia

Chleb wegański – czego nie może mieć w składzie pieczywo dla wegan?

Analizując skład pieczywa, które planujecie kupić — sprawdźcie, czy nie ma w nim:

  • masła,
  • maślanki i innych produktów nabiałowych,
  • żelatyny spożywczej,
  • miodu i innych pszczelich produktów. 

W składzie pieczywa znajdziecie także takie składniki jak: lecytynę, monoglicerydy, diglicerydy. Wymienione produkty zazwyczaj są w 100% wegańskie, jednak mimo to lepiej potwierdzić ten fakt, ponieważ np. lecytyna, mimo iż zwykle pozyskiwana jest z soi, może być pozyskiwana także z jajek. Monoglicerydy i diglicerydy to tłuszcze, dzięki którym tekstura pieczywa jest lepsza, a ono samo dłużej pozostaje świeże. Tłuszcze te pochodzą z oleju sojowego, ale może się zdarzyć, że producenci pozyskają je z tłuszczu zwierzęcego. Dla własnego czystego sumienia i spokojnej głowy warto sprawdzić te kwestie przed zakupem konkretnego chleba, bułek czy pieczywa chrupkiego.

Wegańskie pieczywo Galicia Wegańskie pieczywo GALICIA 

Wegańskie pieczywo w ofercie Galicia. Pieczywo dla wegan od naszej marki.

Galicia wychodzi naprzeciw ludziom, dlatego w naszej ofercie znajdziecie zarówno propozycje wegańskie, jak i niewegańskie. Osoby na diecie roślinnej powinny zainteresować się takimi produktami wegańskiego pieczywa chrupkiego jak: