Czym zastąpić chleb i czy pieczywo chrupkie jest zdrowe?


Czym zastąpić chleb i czy pieczywo chrupkie jest zdrowe?

W wielu polskich domach pieczywo stanowi podstawowy składnik śniadań oraz kolacji. Czym je zastąpić? Sprawdźcie!

W wielu polskich domach pieczywo stanowi podstawowy składnik śniadań oraz kolacji. Podejmując decyzję o rezygnacji z popularnego pszennego chleba lub ograniczeniu spożywania świeżych kajzerek z piekarni za rogiem, zastanawiamy się zwykle, czym je zastąpić, by dieta nie stała się: problematyczna, droga, czasochłonna i niedoborowa dla naszego organizmu. Przecież kanapka to szybka przekąska, na której można zmieścić naprawdę sporą porcję warzyw, a której przygotowanie nie zajmuje więcej niż dziesięć minut. Z tego właśnie powodu, fani kanapkowych poranków zaczęli szukać alternatyw, na których mogą układać swoje ulubione dodatki. Jedną z nich jest pieczywo chrupkie, stanowiące świetną bazę dla wszelkiego typu past, serów, wędlin i warzyw. Czy pieczywo chrupkie jest zdrowe i naprawdę warto je wybierać? Dziś rozwiejemy wszystkie Wasze wątpliwości.

Czym zastąpić chleb w diecie?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, sporo ludzi nie wyobraża sobie posiłku bez chleba. Ciepły, chrupiący z zewnątrz i mięciutki w środku. Najlepiej smakuje z zimnym masłem, pomidorem malinowym i solą. Stanowi idealne połączenie z domowym dżemem truskawkowym lub kremem czekoladowym i świeżym mlekiem. Niestety, pieczywo, które możemy kupić obecnie w sklepach, w niczym nie przypomina tego, jakie lata temu wyciągała z pieca babcia, więc nasze idealne wyobrażenia o nim musimy odesłać do lamusa.  No ale dobrze, skoro w takim układzie po zafoliowane bułki i napompowany powietrzem chleb nie warto sięgać, co jeść w zamian? Jakie pieczywo chrupkie jest najzdrowsze?

Czy pieczywo chrupkie jest zdrowe?

Alergie pokarmowe, wszelkiego rodzaju nietolerancje, a także celowe wykluczenie z jadłospisu różnego rodzaju składników pokarmowych z powodów czysto indywidualnych to w dzisiejszych czasach absolutnie normalna sprawa. Powoli dorastamy do tego, że to dieta ma być dopasowana do nas, a nie my do diety i odmówienie bliskiej osobie zjedzenia przygotowanego deseru, ponieważ np. zawiera laktozę, z którą nie lubi się nasz organizm, nie stanowi już żadnego problemu. Coraz więcej osób ma świadomość istnienia takich czy innych problemów z układem pokarmowym. Niestety, w dalszym ciągu rzadko kiedy widzimy pełen skład pieczywa tradycyjnego, które kupujemy w małym sklepie lub piekarni. Sprzedawcy, którzy nie zajmowali się produkcją, często nie są w stanie nam go przedstawić. Jest to niekomfortowe z perspektywy konsumenta, niemającego pojęcia, co tak właściwie wkłada do ust. Zupełnie odwrotnie jest z pieczywem chrupkim, które cechuje się pewnym, potwierdzonym informacją na opakowaniu składem oraz umieszczoną na nim tabelą wartości odżywczych.

Jakie pieczywo chrupkie jest zdrowe?

Pieczywo chrupkie wytwarza się z podobnych składników, co jego tradycyjną wersję. Podstawowym składnikiem są mąki z pełnego przemiału. Ich rodzaj oraz kompozycja zależą od wybranej przez Was opcji pieczywa. Należy zaznaczyć, że każdy rodzaj pieczywa chrupkiego dostępnego w ofercie Galicia, poza tym, że powstaje na bazie wysokiej jakości surowców i wieloletniego doświadczenia branżowego, może także pochwalić się wysoką zawartością błonnika pokarmowego, który usprawnia pracę jelit. Dodatkowo, tego typu żywność możecie przechowywać dużo dłużej niż zwykły chleb, bez obaw o zepsucie. Ma ona zdecydowanie mniejszą wilgoć niż pieczywo tradycyjne. Długa świeżość jest ogromną zaletą, jaką posiada chleb chrupki, który nasza marka wypieka według tradycyjnych receptur, z miłości i pasji, starając się zachować balans pomiędzy najlepszym smakiem i wartościami odżywczymi. W naszej ofercie znajdziecie różne rodzaje pieczywa chrupkiego:

Pieczywo chrupkie Galicia Orkisz + Słonecznik

PROTEINOWE PIECZYWO CHRUPKIE 3 ZIARNA

Jakie pieczywo chrupkie będzie najlepszym wyborem podczas redukcji?

Każde, ponieważ nie tuczy sam produkt, a jego nadmierna ilość i to jak skomponowana jest Wasza dieta. Odpowiednio zbilansowany jadłospis, który dostarczy Wam około 100 kcal mniej niż Wasze zapotrzebowanie kaloryczne, z pewnością sprawi, że zdrowo i powoli będziecie tracić zbędne kilogramy. Oczywiście, dieta to nie wszystko. Aktywność fizyczna jest równie ważna i nie powinniście o niej zapominać, nawet jeżeli nie jesteście fanami joggingu lub dźwigania ciężarów. Codzienny spacer, joga lub pilates pomogą Wam zachować zgrabne i silne ciało.

Czy pieczywo chrupkie jest zdrowe? Tylko umiar jest zdrowy!

Umiar to klucz do zdrowia i sukcesu w odchudzaniu. Przesadne jedzenie zdrowego produktu nie jest ani mądre, ani dobre dla naszego organizmu, a już na pewno nie oznacza, że jedząc go, z pewnością schudniemy. Niestety, może być wręcz odwrotnie i często wpadamy w tę pułapkę. Najprostszym przykładem takiego zachowania jest jedzenie orzechów np. nerkowca, które są pełne wartości odżywczych, poprawiają pamięć i koncentrację. Podjadając je, zupełnie zapominamy, że ich 200-gramowa paczka ma aż 1200 kcal. To jakieś ¾ dziennego zapotrzebowania kalorycznego niećwiczącej osoby. Sporo, nieprawdaż? Dokładnie tak samo wygląda sytuacja, jeśli chodzi o pieczywo chrupkie i kalorie. Jest ono świetną alternatywą dla osób przechodzących na dietę. Jeśli dwie kromki standardowego, nadmuchanego powietrzem pieczywa pszennego, zastąpicie dwoma kromkami zbitego, pełnego błonnika pieczywa chrupkiego Galicia, z pewnością najecie się bardziej. Jeżeli jednak będziecie podjadać je bez opanowania, z przyświecającą nam w głowie myślą „odchudza”, wpadniecie w pułapkę i zamiast schudnąć, przytyjecie. Spożywając odpowiednią dla swojego zapotrzebowania ilość pieczywa chrupkiego z dobrze skomponowanymi dodatkami, nie powinniście się obawiać wzrostu wagi bądź głodu.

Chrupak na zdrowie!

Podsumowując i jednocześnie odpowiadając na postawione we wstępie pytanie, czy pieczywo chrupkie jest zdrowe, odpowiadamy – TAK. To, które znajdziecie w ofercie naszej marki, jest niezwykle wartościowym źródłem pochodzących z wysokiej jakości mąk – węglowodanów, ale także zdrowych tłuszczy, białka i błonnika. Zawartym z nim najlepszym składnikom zawdzięcza ono swoje właściwości oraz wyjątkowy smak. To co? Łapcie CHRUPAKA! Na zdrowie!